Bizim toplumumuzda jeta, yetenekli olandan daha fazla zafer kazanır

Yaklaşık 70 dakikadan fazla süren film, Real Madrid yönetim kurulunu diktatörlük yıllarında Francisco Franco ile birleştiren yakın bağları gözden geçiriyor. 17/10/2014

00:26 tarihinde CEST

Rapor, dönemin doğrudan tanıkları ve günlükleri aracılığıyla Madrid’in aldığı ve onu 1950’lerde Avrupa’nın en önemli kulübü yapan en büyük iyiliklerden bazılarını ortaya koyuyor. Rejim tarafından Barçalılara yönelik tehditler, hakemler onlara hediyelerle satın aldı ve rejim tarafından Madrid lehine ilan edilen aileleri ve kararnameleri belgeselde yer alan örneklerden sadece birkaçı. Aynı şekilde, en sembolik başkanı Santiago Bernabéu’nun Katalanizm karşıtlığını anımsıyor ve bu ifadenin yazarı olduğunu hatırlıyor. "Katalanlara rağmen Katalonya’yı seviyorum ve hayranım".

Diktatörlüğün güçlü yıllarına denk gelen Real Madrid’in büyümesi – filme göre – üç temelden kaynaklanıyor: modern bir stadyumun inşası, dünya yıldızı Alfredo Di Stéfano’nun imzalanması ve kulübün uluslararasılaşması. Filmin ortaya çıkardığı yönlerden biri, beyaz stadyumu inşa etmek için kamu fonlarından zamanın 980.000 pesetasının tahsis edilmesi. Rapor, özel çalışmaya kamu katkısını gösteren belgeleri gösterir. 

Öte yandan belgesel, 1953 yılında Bakanlar Kurulu tarafından ilan edilen tüzükteki ani değişikliklerin Madrid’in Arjantinli Di Stéfano’yu Barça’dan kaçırmasına ve operasyonun konuşulmasını önlemek için sansür başlatmasına nasıl izin verdiğini anlatıyor. 

Rapor, güvendiğiniz ve Franco ile doğrudan bağlantısı olan Başkan Yardımcısı Raimundo Saporta’nın figürüne odaklanıyor. Saporta, kulübün uluslararası cephesinin destekleyicisiydi. Amaç, kulübün imajını güçlendirmekten başka bir şey değildi ve İspanya’nın uluslararası alanda izole olduğu bir dönemde, İspanya’nın ve Avrupa’daki rejimin temsil mektubu olmaktı. 

Tahkim kurumunun zorlamasıyla ilgili olarak, eski Real Madrid yöneticisi Gregorio Paunero, kasette şunu kabul ediyor: "Madrid’in hakemlerle ve bazen de kadınlarıyla, bir buket çiçek veya sigara kutusu gibi küçük ayrıntıları vardı.". 

En önemli sözlerden biri, bir gerçeği ifşa eden eski Real Madrid oyuncusu Ignacio Zoco’nun dudaklarından geliyor: "20 yıl içinde Barcelona’nın bir lig kazanamayacak olması bana garip geliyor". 

Gezegeni kazanmak, Olimpiyat Oyunlarında, Şampiyonlar Ligi’nde veya Wimbledon’da altın madalya kazanmak gibi bir şey miydi?

21.11.2015

21: 09’da CET

Toni Frieros

Hayır! Tüm bu sportif başarıların ulusal önemi vardır. Sadece bir sporcunun zaferi değil, arkasında koca bir ülke var. Ve ağzıma koyacak bir bayrak olmadan yalnızım.

Bugünün çocuğu Messi, Cristiano, Nadal, Alonso olmayı hayal ediyor. Çocukken kime tutkuluydunuz? 

Hayatım boyunca monotematik oldum. Hatırlayamadan her zaman yazar olmak, hikayeler anlatmak ve bir kitabın kapağında resmimi görmek istediğimi düşünüyorum. 

Sen bir filologsun İspanyol edebiyatının hangi döneminde kalırdınız?

Jovellanos ile Aydınlanma, bugün yaşadığımız yere bakan konuları anlatan siyaset yazarlarının az bilinen bir zamanı.

İlerlemedik mi?

Bazı şeylerde hayır. İnsanlar hala kültürden ayrışmış durumda ve içimizde bizi bu anlamda korkunç bir ülke yapan o yenilgi var. Düzeltmeliyiz!

Seni en çok ne sinirlendiriyor?

Bir ekonomik patlama döneminden geçmemiz ve bunun daha fazla kültüre dönüşmemesi beni rahatsız ediyor. Hepimiz zengindik, markalara, ev satın almaya, maddi mallara deli oluyorduk …

Ve yol boyunca ahlakı bırakıyoruz, değil mi?

Önceleri, yoksul ailelerde çocukların en büyük gurur üniversiteye ulaşmış, eğitimli insanlardı. Ve bunların hepsi ortadan kayboldu. Ödüyoruz ve gösteriyor, çünkü biz ekonomik güçten başka bir şey kazanmamış kaba, kaba, gülmeyen bir toplumuz.

Para kendisini herkesin Tanrısı olarak mı kanıtladı?

Öyle. Ve başarı da. Geleceğini görebilirsin. Şimdi, para olmadığı için gerçek ortaya çıkıyor. Altın buzağıydı, başka bir şey değildi.

Astronot Pedro Duque, futbola bu kadar önem veren bir toplumun başka şeylerden yoksun olduğunu söyledi. 

Ben paylaşmıyorum Bir çok yazar ve arkadaş, entelektüel ile konuşuyorum ve onlar uğruna ölünecek futbol hayranları. Başka bir şey olmalı. Franco rejimi sırasında evet, futbol ve Real Madrid ideolojik bir silah olarak kullanıldı, böylece başka şeyler konuşulmadı. Anesteziydi. Şimdi değil, özgürlük var, insanlar ondan hoşlanıyor ve futbol sohbet için bir bağlantı haline geldi.

Bugün İspanya markası moda. Her şeyde şampiyonuz. Futbol, ​​basketbol, ​​Nadal …

Bu, Hükümet sporu desteklediğinde, onu teşvik ettiğinde, seviyenin yükseldiğini göstermektedir. Kültüre benzer bir şey yapabilir ve sahip olduklarımızla ilgilenebilirim, ona bir İspanya markası ya da ne istersen diyebilirim.

Barselona’da yaşıyor ve İspanya’nın her yerine seyahat ediyorsunuz. Bize ne olacak, ne olacak?

Beni çok acıtıyor. Nasıl düzelteceğime dair hiçbir fikrim yok ama bu uç noktaya ulaşmış olmamız beni rezil ediyor, uzun yıllardır Katalonya’da yaşıyorum. Katalanca konuşuyorum, Katalanca okuyorum ve Barselona, ​​kendimi rahat hissettiğim dünyadaki tek şehir. Birdenbire yarı İspanyol ya da yarı Katalan olmayı seçmeniz gerekiyor. Becer beni! Affedersin. Katalan kültürünü bir arada yaşıyor ve destekliyoruz.

Nasıl Alice?

Anlayışla. Madrid’e gidiyorum ve bunu anlayan insanlar var. Diğerleri yok. Lütfen mantık yürütelim, diyalog kuralım, her zaman yüzleşmeye çalışmayalım. 

‘Çıplak Adamlar’ bizi bir toplum olarak betimleyen güncel bir romandır.

Öyle …

Kitabındaki karakterlerden biri olan Irene söyleyeceklerini bekleyerek yaşıyor.

Biz böyleyiz. çünkü itibarımız çok önemli.

En çok hangi karakter için üzülüyorsun, Iván mı yoksa Javier mi?

Iván, çünkü değişim olasılığını biliyor ve kontrolden çıktı. Doğuştan sağ kalan bir kişidir. Ve onun üstünde başıboş bir kedi var. Javier’in bu dünyada işe yaramayan bir kültürü var.

Bizim toplumumuzda jeta, yetenekli olandan daha fazla zafer mi kazanır?

Çok açık. Her gün görüyoruz. “Satmayı bilen” dedikleri gibi insanlar. Erkek fuhuşu gibi … Sonuçta hepimiz aşağı yukarı fuhuş yapıyoruz çünkü görünüşün satılması gerekiyor. 

Yaşamak zorunda olduğumuz https://goldbets.top/en-iyi-siteler/ ne an!

Dünya acımasız bir değişim anında. Açık ve sarsıcıdırlar. Her şey hareket ediyor ve bizi riske atıyor. Toplumumuzun dokunulmaz olduğuna inandık ve öyle değil. Size her an bomba atabilirler.

Televizyonda spor izlemeyi sever misin?

Evet, bisiklet, o zorlu dağ etapları. Bana canavarca bir spor gibi görünüyor.

Oyun alanlarına gelmemeleri halinde ofislerde iyiliklerin alındığı görülmektedir. Real Madrid, bir hakemin kararından bir kez daha faydalandı. Santander League 2016/2017’nin 26. gününde Eibar ile Real Madrid arasındaki maçı yönetmekten sorumlu hakem José Luis González González tarafından yapılan ciddi bir hata, Madrid teknik direktörü Zinedine Zidane’nin Brezilyalı orta saha oyuncusuna güvenmesine izin verecek Casemiro, Betis’e karşı bir sonraki maç.

03/04/2017

Yasa 09/07/2017, 15:38 CEST

Carlos Casemiro

Real Madrid’in Ipurúa’da oynadığı maçta González González Casemiro’ya Dani García’ya sert bir müdahale için ikinci yarıda sarı kart gösterdi. Bu beşinci uyarıydı ve bu nedenle Madrid oyuncusu bir sonraki Lig maçı için koçunun emrinde olamazdı. Sorun şu ki, Kastilya-Leonese hakem tutanakları içinde yazmayı unuttu ve sonuç olarak İspanya Futbol Federasyonu Müsabaka Komitesi bunu sayamayacaktı.

Casemiro, hakemin fırsatçı unutkanlığı sayesinde önümüzdeki hafta sonu Betis’e karşı oynayabilecek.

Dakikalar içinde González González, Escalante’ye yaptığı kınamaları "top yarışmasında bir rakibi devirmek" ve Nacho için "top için yarışmada bir rakibi tutmak".

Marco Verratti PSG’den ayrılabilir … ama FC Barcelona’ya gidemez. ‘Daily Mirror’a göre Manchester United, transferi gerçekleştirmek için oyuncunun yeni temsilcisi Mino Raiola ile iyi ilişkilerden yararlanmak istiyor.

07/23/2017

07/24/2017 tarihinde 04:01 CEST

Spor İngilizcesi

Marco Verratti PSG’den ayrılabilir … ama FC Barcelona’ya değil

Yukarıda bahsedilen medya, José Mourinho’nun bir sıçrama yapmaya çalıştığını ve Verratti’yi takımının orta sahasında komuta etmek için ideal oyuncu olarak gördüğünü bildirdi. İtalyanı imzalamak için Portekizlinin bir planı var: çok iyi bir ilişki sürdürdüğü Mino Raiola’yı baştan çıkarmak – Zlatan Ibrahimovic, Paul Pogba ve Romelu Lukaku’yu temsil eden aynı ajan olduğu akılda tutulmalıdır.

“Kırmızı şeytanlar” orta saha oyuncusu için 80 milyon euro teklif etmeye istekli olacak. Görünüşe göre, Nemanja Matic ilk seçenekti, ancak Chelsea, Sırp’ın 60 ‘kilo’ teklifini kabul etmedi, bu da United’ın Verratti seçeneğini etkinleştirmesine yol açacaktı.

PSG, Verratti’den olası bir ayrılmanın kapısını tamamen kapatmazdı. Elbette Parisliler, bir şart olarak Anthony Martial’ın gelişini talep ederlerdi.

PSG’ye imza atabilecek Neymar ve Alexis Sánchez ile neler olacağını görmeyi beklerken, Fransız ekibi finansal Fair Play’e uymak için satış yapmak zorunda kalabilir.

Barca’da Mourinho, Verratti’yi Barça’dan kapmayı başarırsa, İtalyan teknik sekreterliği için PSG’ye oturup İtalyan için pazarlık yapamadığı için bu, culé teknik sekreterliği için ‘mercato’ düzeyinde çifte yenilgi olacak.

Real Madrid’in golcüsü Cristiano Ronaldo, geçen Pazar gecesi Bernabéu’nun tribünlerine hitap ederken ve hayranlara bağırarak hakaret ederken sıra dışı bir görüntüde rol aldı "lanet oğulları".